Годовые задачи на 2023/2024 учебный год

1. Развивать совместно с законными представителями несовершеннолетних обучающихся основы национального самосознания у детей дошкольного возраста посредством приобщения к национальным ценностям и культурным традициям народа через дидактические игры.

Развіваць сумесна з законнымі прадстаўнікамі навучэнцаў асновы нацыянальнай самасвядомасці ў дзяцей дашкольнага ўзросту сродкамі далучэння да нацыянальных каштоўнасцяў і культурным традыцыяям народа праз дыдактычныя гульні.

2. Совершенствовать систему работы учреждения дошкольного образования  направленную на сохранение и укрепление здоровья обучающихся посредством здоровьесберегающей среды учреждения дошкольного образования

Удасканальваць сістэму працы ўстановы дашкольнай адукацыі  накіраваную на захаванне і ўмацаванне здароўя   дзяцей  праз выкарыстанне здароўезберагальнага асяроддзя ўстановы дашкольнай адукацыі.